Samtec Inc. SFSDT-07-28-G-03.50-D-NUS
Part No.:
SFSDT-07-28-G-03.50-D-NUS
Datasheet:
AetrixSFSDT-07-28-G-03.50-D-NUS.pdf
Comments
SFSDT-07-28-G-03.50-D-NUS Specifications
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.292' (88.90mm, 3.50")