Samtec Inc. SFSDT-07-28-H-10.00-SR
Part No.:
SFSDT-07-28-H-10.00-SR
Datasheet:
AetrixSFSDT-07-28-H-10.00-SR.pdf
Comments
SFSDT-07-28-H-10.00-SR Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")