Samtec Inc. SFSDT-10-28-G-11.81-S
Part No.:
SFSDT-10-28-G-11.81-S
Datasheet:
AetrixSFSDT-10-28-G-11.81-S.pdf
Comments
SFSDT-10-28-G-11.81-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.984' (299.97mm, 11.81")