Samtec Inc. SFSDT-10-28-H-10.00-DR-NDX
Part No.:
SFSDT-10-28-H-10.00-DR-NDX
Datasheet:
AetrixSFSDT-10-28-H-10.00-DR-NDX.pdf
Comments
SFSDT-10-28-H-10.00-DR-NDX Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")