Samtec Inc. SFSS-04-28-H-05.50-DR-NDS
Part No.:
SFSS-04-28-H-05.50-DR-NDS
Datasheet:
AetrixSFSS-04-28-H-05.50-DR-NDS.pdf
Comments
SFSS-04-28-H-05.50-DR-NDS Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
4
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.458' (139.70mm, 5.50")