Samtec Inc. SFSS-05-28C-G-07.50-DR-NUS
Part No.:
SFSS-05-28C-G-07.50-DR-NUS
Datasheet:
AetrixSFSS-05-28C-G-07.50-DR-NUS.pdf
Comments
SFSS-05-28C-G-07.50-DR-NUS Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
5
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.625' (190.50mm, 7.50")