Samtec Inc. SFSS-07-30-G-07.20-DR-NDS
Part No.:
SFSS-07-30-G-07.20-DR-NDS
Datasheet:
AetrixSFSS-07-30-G-07.20-DR-NDS.pdf
Comments
SFSS-07-30-G-07.20-DR-NDS Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
7
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.600' (182.88mm, 7.20")