Samtec Inc. SFSS-08-28-G-05.90-S
Part No.:
SFSS-08-28-G-05.90-S
Datasheet:
AetrixSFSS-08-28-G-05.90-S.pdf
Comments
SFSS-08-28-G-05.90-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
8
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.492' (149.86mm, 5.90")