Samtec Inc. SFSS-15-28C-G-05.50-SR
Part No.:
SFSS-15-28C-G-05.50-SR
Datasheet:
AetrixSFSS-15-28C-G-05.50-SR.pdf
Comments
SFSS-15-28C-G-05.50-SR Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
15
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.458' (139.70mm, 5.50")