Samtec Inc. SFSS-15-28-G-29.50-S
Part No.:
SFSS-15-28-G-29.50-S
Datasheet:
AetrixSFSS-15-28-G-29.50-S.pdf
Comments
SFSS-15-28-G-29.50-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
15
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
2.46' (749.30mm)