Samtec Inc. SFSST-07-28-G-09.50-DR-NUS
Part No.:
SFSST-07-28-G-09.50-DR-NUS
Datasheet:
AetrixSFSST-07-28-G-09.50-DR-NUS.pdf
Comments
SFSST-07-28-G-09.50-DR-NUS Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
7
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.792' (241.30mm, 9.50")