Samtec Inc. SFSST-25-28-F-03.26-SR
Part No.:
SFSST-25-28-F-03.26-SR
Datasheet:
AetrixSFSST-25-28-F-03.26-SR.pdf
Comments
SFSST-25-28-F-03.26-SR Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
25
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.272' (82.80mm, 3.26")