EPSON SG-8101CB 13.2256M-TBGPA0
Part No.:
SG-8101CB 13.2256M-TBGPA0
Datasheet:
AetrixSG-8101CB 13.2256M-TBGPA0.pdf
Description:
SG-8101CB 13.2256M-TBGPA0: OSC M
Comments
SG-8101CB 13.2256M-TBGPA0 Specifications
Series:
SG-8101
Frequency:
13.2256 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±15ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3mA (Typ)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)