EPSON SG-8101CB 25.1658M-TCHSA0
Part No.:
SG-8101CB 25.1658M-TCHSA0
Datasheet:
AetrixSG-8101CB 25.1658M-TCHSA0.pdf
Description:
SG-8101CB 25.1658M-TCHSA0: OSC M
Comments
SG-8101CB 25.1658M-TCHSA0 Specifications
Frequency:
25.1658 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6.8mA (Typ)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)