EPSON SG-8101CB 3.1457M-TCHPA0
Part No.:
SG-8101CB 3.1457M-TCHPA0
Manufacturer:
EPSON
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixSG-8101CB 3.1457M-TCHPA0.pdf
Description:
SG-8101CB 3.1457M-TCHPA0: OSC MH
Comments
SG-8101CB 3.1457M-TCHPA0 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
EPSON
Series:
SG-8101
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Base Resonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
3.1457 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:
±20ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
6.8mA (Typ)
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.051" (1.30mm)