SiTime SIT1532AI-J4-AA2-32.768G
Part No.:
SIT1532AI-J4-AA2-32.768G
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-UFBGA, CSPBGA
Datasheet:
AetrixSIT1532AI-J4-AA2-32.768G.pdf
Description:
MEMS OSC XO 32.7680KHZ NANODRIVE
Comments
SIT1532AI-J4-AA2-32.768G Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT1532
Package/Case:
4-UFBGA, CSPBGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
32.768 kHz
Function:
Output:
NanoDrive™
Voltage - Supply:
1.5V ~ 3.63V
Frequency Stability:
+100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.4µA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-CSP (1.54x.84)
Size / Dimension:
0.061" L x 0.033" W (1.54mm x 0.84mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)