SiTime SIT1602AC-22-33S-54.000000
Part No.:
SIT1602AC-22-33S-54.000000
Datasheet:
AetrixSIT1602AC-22-33S-54.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 54.0000MHZ HCMOS
Comments
SIT1602AC-22-33S-54.000000 Specifications
Frequency:
54 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)