SiTime SIT1602AIR72-33E-4.000000
Part No.:
SIT1602AIR72-33E-4.000000
Datasheet:
AetrixSIT1602AIR72-33E-4.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 4.0000MHZ LVCMOS SMD
Comments
SIT1602AIR72-33E-4.000000 Specifications
Series:
SiT1602
Frequency:
4 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)