SiTime SIT1602BCL72-18N-26.000000
Part No.:
SIT1602BCL72-18N-26.000000
Datasheet:
AetrixSIT1602BCL72-18N-26.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 26.0000MHZ HCMOS
Comments
SIT1602BCL72-18N-26.000000 Specifications
Frequency:
26 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)