SiTime SIT1602BI-72-18N-33.333300
Part No.:
SIT1602BI-72-18N-33.333300
Datasheet:
AetrixSIT1602BI-72-18N-33.333300.pdf
Description:
MEMS OSC XO 33.3333MHZ H/LV-CMOS
Comments
SIT1602BI-72-18N-33.333300 Specifications
Frequency:
33.3333 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)