SiTime SIT1602BI-72-25E-24.576000
Part No.:
SIT1602BI-72-25E-24.576000
Datasheet:
AetrixSIT1602BI-72-25E-24.576000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 24.5760MHZ H/LV-CMOS
Comments
SIT1602BI-72-25E-24.576000 Specifications
Frequency:
24.576 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.2mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)