SiTime SIT1630AI-S4-DCC-32.768S
Part No.:
SIT1630AI-S4-DCC-32.768S
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
AetrixSIT1630AI-S4-DCC-32.768S.pdf
Description:
MEMS OSC XO 0.032768MHZ SMD
Comments
SIT1630AI-S4-DCC-32.768S Specifications
Series:
SiT1630
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Frequency:
32.768 kHz
Function:
Output:
LVCMOS
Voltage - Supply:
1.5V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±100ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.4µA
Supplier Device Package:
SOT-23-5
Size / Dimension:
0.114" L x 0.063" W (2.90mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.057" (1.45mm)