SiTime SIT8008AI-72-18E-22.579200
Part No.:
SIT8008AI-72-18E-22.579200
Datasheet:
AetrixSIT8008AI-72-18E-22.579200.pdf
Description:
MEMS OSC XO 22.5792MHZ H/LV-CMOS
Comments
SIT8008AI-72-18E-22.579200 Specifications
Frequency:
22.5792 MHz
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.9mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)