SiTime SIT8008AI-72-18S-22.579200
Part No.:
SIT8008AI-72-18S-22.579200
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixSIT8008AI-72-18S-22.579200.pdf
Description:
MEMS OSC XO 22.5792MHZ H/LV-CMOS
Comments
SIT8008AI-72-18S-22.579200 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT8008
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
22.5792 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Output:
HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.9mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)