SiTime SIT8008AI-72-XXE-25.000000
Part No.:
SIT8008AI-72-XXE-25.000000
Datasheet:
AetrixSIT8008AI-72-XXE-25.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ H/LV-CMOS
Comments
SIT8008AI-72-XXE-25.000000 Specifications
Series:
SiT8008
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)