SiTime SIT8008BC-22-18E-80.000000
Part No.:
SIT8008BC-22-18E-80.000000
Datasheet:
AetrixSIT8008BC-22-18E-80.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 80.0000MHZ HCMOS SMD
Comments
SIT8008BC-22-18E-80.000000 Specifications
Series:
SiT8008B
Frequency:
80 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.9mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)