SiTime SIT8008BC-22-18S-100.000000
Part No.:
SIT8008BC-22-18S-100.000000
Datasheet:
AetrixSIT8008BC-22-18S-100.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 100.0000MHZ HCMOS
Comments
SIT8008BC-22-18S-100.000000 Specifications
Series:
SiT8008B
Frequency:
100 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)