SiTime SIT8008BC-22-30E-37.087900
Part No.:
SIT8008BC-22-30E-37.087900
Datasheet:
AetrixSIT8008BC-22-30E-37.087900.pdf
Description:
MEMS OSC XO 37.0879MHZ HCMOS SMD
Comments
SIT8008BC-22-30E-37.087900 Specifications
Series:
SiT8008B
Frequency:
37.0879 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)