SiTime SIT8008BC-22-33E-50.001250
Part No.:
SIT8008BC-22-33E-50.001250
Datasheet:
AetrixSIT8008BC-22-33E-50.001250.pdf
Description:
MEMS OSC XO 50.00125MHZ HCMOS
Comments
SIT8008BC-22-33E-50.001250 Specifications
Series:
SiT8008B
Frequency:
50.00125 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)