SiTime SIT8008BC-72-25E-24.000000
Part No.:
SIT8008BC-72-25E-24.000000
Datasheet:
AetrixSIT8008BC-72-25E-24.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 24.0000MHZ HCMOS SMD
Comments
SIT8008BC-72-25E-24.000000 Specifications
Frequency:
24 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.2mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2x1.6)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)