SiTime SIT8008BC-72-33N-33.330000
Part No.:
SIT8008BC-72-33N-33.330000
Datasheet:
AetrixSIT8008BC-72-33N-33.330000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 33.3300MHZ HCMOS SMD
Comments
SIT8008BC-72-33N-33.330000 Specifications
Frequency:
33.33 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)