SiTime SIT8008BC-72-33S-15.000000_6
Part No.:
SIT8008BC-72-33S-15.000000_6
Datasheet:
AetrixSIT8008BC-72-33S-15.000000_6.pdf
Description:
MEMS OSC XO 15.0000MHZ H/LV-CMOS
Comments
SIT8008BC-72-33S-15.000000_6 Specifications
Frequency:
15 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)