SiTime SIT8008BC-72-YYS-12.288000
Part No.:
SIT8008BC-72-YYS-12.288000
Datasheet:
AetrixSIT8008BC-72-YYS-12.288000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 12.2880MHZ HCMOS SMD
Comments
SIT8008BC-72-YYS-12.288000 Specifications
Frequency:
12.288 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)