SiTime SIT8009BC-72-18E-125.000000
Part No.:
SIT8009BC-72-18E-125.000000
Datasheet:
AetrixSIT8009BC-72-18E-125.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Comments
SIT8009BC-72-18E-125.000000 Specifications
Series:
SiT8009B
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
5.6mA
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)