SiTime SIT8208AI-G3-25S-16.367667Y
Part No.:
SIT8208AI-G3-25S-16.367667Y
Datasheet:
AetrixSIT8208AI-G3-25S-16.367667Y.pdf
Description:
MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOS
Comments
SIT8208AI-G3-25S-16.367667Y Specifications
Frequency:
16.367667 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
33mA
Size / Dimension:
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)