SiTime SIT8208AI-G3-28E-66.666600Y
Part No.:
SIT8208AI-G3-28E-66.666600Y
Datasheet:
AetrixSIT8208AI-G3-28E-66.666600Y.pdf
Description:
MEMS OSC XO 66.6666MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT8208AI-G3-28E-66.666600Y Specifications
Frequency:
66.6666 MHz
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
33mA
Size / Dimension:
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)