SiTime SIT8209AI-G2-18S-133.300000T
Part No.:
SIT8209AI-G2-18S-133.300000T
Datasheet:
AetrixSIT8209AI-G2-18S-133.300000T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 133.3000MHZ LVCMOS
Comments
SIT8209AI-G2-18S-133.300000T Specifications
Frequency:
133.3 MHz
Function:
Standby (Power Down)
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
33mA
Size / Dimension:
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)