SiTime SIT8225AI-G3-25E-25.000000Y
Part No.:
SIT8225AI-G3-25E-25.000000Y
Datasheet:
AetrixSIT8225AI-G3-25E-25.000000Y.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT8225AI-G3-25E-25.000000Y Specifications
Series:
SiT8225
Product Status:
Not For New Designs
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
33mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)