SiTime SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
Part No.:
SIT9003AC-13-18DQ-45.00000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AetrixSIT9003AC-13-18DQ-45.00000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 45.0000MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT9003AC-13-18DQ-45.00000 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT9003
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
45 MHz
Function:
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-1.00%, Down Spread
Current - Supply (Max):
3.5mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)