SiTime SIT9003AC-13-18EQ-45.00000
Part No.:
SIT9003AC-13-18EQ-45.00000
Datasheet:
AetrixSIT9003AC-13-18EQ-45.00000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 45.0000MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT9003AC-13-18EQ-45.00000 Specifications
Series:
SiT9003
Packaging:
Bulk
Frequency:
45 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
3.5mA
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)