SiTime SIT9003AI-13-33EO-25.00000T
Part No.:
SIT9003AI-13-33EO-25.00000T
Datasheet:
AetrixSIT9003AI-13-33EO-25.00000T.pdf
Description:
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
Comments
SIT9003AI-13-33EO-25.00000T Specifications
Series:
SiT9003
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Frequency:
25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.1mA
Supplier Device Package:
4-PQFN (2.5x2)
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)