Samtec Inc. T1SST-10-28-GF-12.0-T3
Part No.:
T1SST-10-28-GF-12.0-T3
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
CBL ASSY 1MM 10POS M TO F
Comments
T1SST-10-28-GF-12.0-T3 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Micro Mate™ T1SST
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
10
Number of Rows:
1
Pitch - Connector:
0.039" (1.00mm)
Pitch - Cable:
Length:
1.00' (304.80mm)