Samtec Inc. TCMD-05-T-39.00-01-R
Part No.:
TCMD-05-T-39.00-01-R
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Description:
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
Comments
TCMD-05-T-39.00-01-R Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ TCMD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Plug, Reversed
Number of Positions:
10
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)