Samtec Inc. TCMD-07-D-39.37-01
Part No.:
TCMD-07-D-39.37-01
Description:
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
Comments
TCMD-07-D-39.37-01 Specifications
Connector Type:
Plug to Plug
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)