Samtec Inc. TCMD-15-T-12.00-01-N
Part No.:
TCMD-15-T-12.00-01-N
Package:
Datasheet:
AetrixTCMD-15-T-12.00-01-N.pdf
Description:
CABLE ASSEM 2MM 30POS M-F 12"
Comments
TCMD-15-T-12.00-01-N Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
1.00' (304.80mm)