Samtec Inc. TCMD-20-T-03.25-01
Part No.:
TCMD-20-T-03.25-01
Description:
2MM DOUBLE ROW MALE IDC ASSEMBLY
Comments
TCMD-20-T-03.25-01 Specifications
Connector Type:
Socket to Plug
Number of Positions:
40
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")