Samtec Inc. TCSD-07-D-39.40-01-F-N
Part No.:
TCSD-07-D-39.40-01-F-N
Datasheet:
AetrixTCSD-07-D-39.40-01-F-N.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-07-D-39.40-01-F-N Specifications
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)