Samtec Inc. TCSD-08-D-09.05-01-N
Part No.:
TCSD-08-D-09.05-01-N
Datasheet:
AetrixTCSD-08-D-09.05-01-N.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-08-D-09.05-01-N Specifications
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.755' (230.00mm, 9.05")