Samtec Inc. TCSD-08-D-09.10-01
Part No.:
TCSD-08-D-09.10-01
Datasheet:
AetrixTCSD-08-D-09.10-01.pdf
Description:
IDC SOCKET CABLE ASSEMBLIES, 2.0
Comments
TCSD-08-D-09.10-01 Specifications
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.758' (231.14mm, 9.10")