Samtec Inc. TCSD-08-D-11.70-01-F-N-D03
Part No.:
TCSD-08-D-11.70-01-F-N-D03
Datasheet:
AetrixTCSD-08-D-11.70-01-F-N-D03.pdf
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Comments
TCSD-08-D-11.70-01-F-N-D03 Specifications
Number of Positions:
16
Pitch - Connector:
0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:
0.039" (1.00mm)
Length:
0.975' (297.18mm, 11.70")